1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

آشنايي با مرکز رشد

شرايط پذيرش در مرکز رشد

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در شنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۲ نوشته شده توسط Administrator دوشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۰

شرايط پذيرش در مرکز رشد

1- متقاضيان دارای شخصيت حقوقی(شرکت يا موسسه ثبت شده) باشند.
2- فعاليت مؤسسه بر روی يک ايده خاص که دارای توجيه فنی و اقتصادی است متمرکز شده باشد.

3- اعضاء اصلی حداقل دارای مدرک کارشناسی باشند.

4- يکی از اعضاء دارای مدرک کارشناسی ارشد يا بالاتر و يا کارشناس متخصص باشد.

5- حداقل يک نفر بصورت تمام وقت در محل استقرار مؤسسه حضور داشته باشد.

6- ارائه برنامه کاری (Business Plan)

7- معرفی مشاور علمی (Mentor) مورد تاييد مركز

آخرین به روز رسانی در يكشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ نوشته شده توسط Administrator دوشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۰

آشنايي با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد باتاسیس مرکز رشد فن آوری فرآورده های دارویی قصد دارد تا رسالت خود را در جهت کار آفرینی و دستیابی به اهداف فوق الذکربه جامعه علمی کشور به انجام رساند. این  مرکز در اسفند ماه سال1383 تاسیس گردید و هم اکنون با آماده سازی زیر ساخت های لازم و بهره  گیری از توانایی های موجود در دانشگاه اعم ازنیروی انسانیمتخصص و آزمایشگاه های مجهز زمینه  جذب کار آفرینان را درمحیطی پویا و با نشاط فراهم آورد. همچنین این مرکز در حال آماده سازییک  واحد نیمه صنعتی استاندارد جهت استفادهکارآفرینان است. این واحد مشتمل بر بخش های تولیدی،  نیمه جامدات (قرص وگرانول) جامدات (کرم، پماد، لوسیون،شیاف) و مایعات (شربت، سوسپانسیون و  امولسیون) که نقشه سازه و تاسیسات آن آماده شده و مرحلهاجرایی خود را می گذراند.

  ذکر این نکته ضروری است که وجود این واحد بعنوان رکن اساسی در مرکز رشد تلقی می شود و  کارآفرینان حوزه علوم دارویی و بهداشتی بدون استفاده ازیک واحد صنفی با مجوز اداره صنایع قادر به  تولید محصول خود نخواهد بود.  مرکز رشد فـــن آوری فــرآورده های دارویــیدانشگاه علوم پزشکی مشهد از معدود مراکز رشدکشور  است که علاوه بر بخش ستادی به ساخت یکواحد تولیدی برای کارآفرینان خود نیز همت گمارده  است.

تعريف مركزرشد

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در شنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۲ نوشته شده توسط Administrator دوشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۰

تعريف مركزرشد

سازمانهاي نوپا كه با هدف توسعه فناوري آغاز به فعاليت مي نمايند عموماً مؤسساتي كوچك و در عين حال داراي نقش مؤثردر توليد فنـاوري و ايجاد كارآفريني هستند. فشار سنـگين هـزينه هاي راه اندازي كه با بنيه مالي آنان سازگاري ندارد از يكسو و عدم برخورداري از تجربه لازم براي رفع موانع اوليه از سوي ديگر ، به بار نشستن تلاشهاي آنان را در هاله اي از ابهام و ترديد قرار مي دهد . اين واحدها كه بايد با ريسك بالا فعاليت خود را شروع كنند،دور نماي اطمينان بخشي براي دست يابي به موفقيت ندارند . ريسك بالا و عدم تضمينموفقيت تا آن حد جدي است كه بسياري از نيروهاي مستعد و داراي پتانسيل ، از جمله بسياري از فارغ التحصيلان دانشگاهي نسبت به راه اندازي واحد خصوصي فناور رغبت نشان نميدهند ، ايجاد مراكز رشد با هدف كاهش موانع و كاستن عوامل بازدارنده فعاليت های آغازين مؤسسات فناور نوپا مي باشد. اين مراكز با پشتيباني هاي لازم و ارائه خدمات اوليه ، نقش مؤثري در پا گرفتن و بالندگي و بالاخره افزايش ضريب موفقيت اين واحدهاخواهند داشت.


مركز رشد واحدهاي فناوري براي ايفاي چنين نقشي در سال 1383رسماً آغاز به فعاليت نمود . اين مركز كه تجربيات بيش از ربع قرن سازمان پژوهش ها رادر زمينه حمايت و هدايت تحقيقات پژوهشي كاربردي و توسعه اي در توشه دارد، براساس فلسفه وجودي، پشتيباني از واحدهاي نوبنياد فناور را با ارائه خدمات عمومي ، مشاورهاي ، علمي و فني ، در دستور كار خود قرارداده است ، اين مركز محلي است براي تثبيت ،تقويت و اجرائي شدن ايده هاي محوري واحدهاي فناور خصوصي در جهت رفع نيازهاي توليدي و خدماتي.


آشنايي با مرکز

PDFچاپنامه الکترونیک

نوشته شده توسط Administrator

تعريف مركزرشد

 آشنائي با مركزرشد

 شرايط پذيرش درمرکز رشد


 اهداف مركزرشد


 دوره رشد


 معرفي مراکز رشد


 دوره‌ي رشدمقدماتي


 ويژگی های مرکز رشد


 شرایط پذيرش هسته ها و موسسات فنآوری


 ضوابط ورودبه مرکز رشد


 گردش كار پذيرش موسسات فناوري در مركز رشد فناوريصفحه 4 از 4

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 17 مهمان حاضر