1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در عملکرد حوزه فناوری

PDFچاپنامه الکترونیک

 

 

در ارزشیابی عملکرد حوزه فناوری که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام پذیرفت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه سوم در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

 

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس این گزارش، دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و بالاتر از سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

 

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: ارزشیابی عملکرد حوزه فناوری دانشگاه های علوم پزشکی و رتبه بندی در این مورد برای نخستین بار توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرفته است.

 

وی گفت: این رتبه بندی شامل فعالیت های مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه و مراکز رشد فرآورده های دارویی و فناوری سلامت دانشگاه در حوزه های اختراعات داخل و خارج کشور، شرکت های دانش بنیان، شرکت های مراکز رشد دانشگاه، محصولات و دستاوردهای شرکتها، فروش محصولات، پروژه های فناورانه، تسهیلات و حمایت ها از فناوران در مراکز رشد، شرکت در جشنواره ها توسط فناوران مراکز رشد، اتاق تمیز (clean room) و برگزاری کارگاه های فناورانه است.

 

http://webda.mums.ac.ir/index.php/events/16239-2018-01-29-07-56-17


حضور فعال شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی در سومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)

PDFچاپنامه الکترونیک

 

حضور فعال شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی در سومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)

نمایشگاه ایران فارما در تاریخ 21 تا 23 شهریور ماه 1396 در محل مصلی تهران برگزار گردید در این نمایشگاه 338 شرکت ایرانی و 164 شرکت خارجی حضور داشتند که حاکی از رشد چند برابری در مقایسه با برگزاری دوره های قبل نمایشگاه بود.

قابل به ذکر است چندین شرکت از مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی از جمله شرکت توس آمیتیس آریایی، شرکت فراسودمند پارت، پارس تک رخ و کیمیا فراور بوعلی حضور فعال داشتند و محصولات متنوع ایده محور خود را به نمایش عموم گذاشتند. استقبال بازدیدکنندگان دال بر حمایت مرکز رشد واحدهای فناوری دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شرکتهای نوپا و محصولات ایده محور ایشان بوده است.

 

شرکت تیناب شیمی خاورمیانه در لیست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ نوشته شده توسط incubator چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۶

 

شرکت تیناب شیمی خاورمیانه (سهامی خاص – شماره ثبت 54342) در اردیبهشت سال 1394 با ایده محوری تولید و فرآوری ترکیبات دارویی و محلولهای آزمایشگاهی تاسیس گردید. در طی دو سال این شرکت توانست بیش از 60 نوع محصول شامل محلولهای استاندارد، معرفها، تیترازولهای آزمایشگاهی، رنگهای تشخیص طبی و محلولهای مصرفی دستگاههای تشخیص طبی مثل یونوگرام ها، سل کانترها و دستگاههای کمی لومینه سانس را تولید نماید. هم اکنون شرکت تیناب شیمی در زمینه های مذکور دارای دو ثبت اختراع می باشد و اواخر سال 95 در حوزه محلولهای مصرفی دستگاههای تشخیص طبی در لیست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

تصاویر برخی از محصولات:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


کپسول پیپرجین برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

PDFچاپنامه الکترونیک

 

کپسول پیپرجین برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

کپسول گیاهی پیپرجین جهت تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی، تسکین دردهای گوارشی و درمان سوء¬هاضمه برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.

در فرمولاسیون این فرآورده از عصاره گیاهان Black pepper، Long pepper و Ginger استفاده گردیده است. ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است. این ترکیب بر فعالیت¬های متابولیکی در بدن تأثیر می¬گذارد. مطالعات فارماکولوژیک نشان داده¬اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش موکوس می¬شود.Gingerol و Shogaol، اجزاء اصلی و فعال در زنجبیل، سبب سرکوب انقباضات معده شده، ترشحات معده را کاهش داده و سبب کاهش استفراغ می شود. ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش کمک کرده و همچنین سبب پاکسازی طبیعی بدن می¬گردد. مطالعات متعدد نشان داده است که این فرآورده با ترشح آنزیم لیپاز سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش گردیده و در زمانهایی که هضم به کندی صورت می¬گیرد و هنگام صرف وعده غذایی سنگین، سیستم گوارشی را تحریک می¬کند. قابل ذکر است که این دارو سبب آزادسازی انرژی شده و به جذب سایر مواد مغذی کمک نموده و همچنین ضد نفخ و برطرف کننده ناراحتی¬های دستگاه گوارش است.

 

قرص کروسینا برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "پویش داروی سینا" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

PDFچاپنامه الکترونیک

قرص کروسینا حاوی ماده موثره کروسین (crocin)، مهمترين جزء فعال در زعفران مي باشد. این دارو برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "پویش داروی سینا" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شده است.

مطالعات بالینی مختلف که در گذشته و حال بر روی زعفران و کروسین انجام شده خواص درمانی متعددی را برای این دارو به اثبات رسانده است. کروسین بعنوان یک مکمل دارویی دارای خاصیت ضد افسردگی و شادی آوری است. در يک مطالعه باليني اثرات بارز درماني کروسين برافسردگي، اضطراب و سلامت روانی بيمار در مقايسه با دارونما به اثبات رسيد. با توجه به اينکه اين دارو از منشاء زعفران بدست مي آيد و اصلي ترين آنتي اکسيدانت زعفران مي باشد، بسياري از خواص درماني زعفران به اين جزء نسبت داده مي شود. از جمله اين خواص مي توان به اثر درمانی آن درآلزايمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پيشگيري و درمان اختلالات شبکيه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون اشاره کرد. تحقیقات نشان داده است که زعفران در درمان افسردگی و کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی موثر است. یکی از اثرات برجسته این دارو که طی کارآزمایی بالینی مشخص شد، کاهش التهاب و ضخامت شبکیه چشم در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی است. در این تحقیق قرص کروسینا توانست در مدت 3 ماه میزان HbA1C بیماران دیابتی را کاهش داده ، از التهاب شبکیه چشم کاسته و میزان دید بیمار را افزایش دهد. همچنین بدلیل خواص آنتی اکسیدانتی قوی آن می تواند در اختلالات و عوارض قلبی- عروقی و مغزی اثرات پیشگیرانه و درمانی داشته باشد. همچنین مطالعات اولیه نشان دهنده اثربخشی کروسین در درمان بیماریهای التهابی نظیر استئوآرتریت می باشد. همچنین تحقیقات نشان داده است که زعفران می تواند در درمان چاقی و در رژیمهای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به گیاهی بودن این قرص یکی از مزایای برجسته این دارو بی خطر بودن و کم عارضه بودن آن در مقایسه با داروهای شیمیایی است. با توجه به اینکه در زنان باردار مورد مطالعه قرار نگرفته است بهتر است از مصرف آن در این بیماران اجتناب شود.
صفحه 1 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 98 مهمان حاضر