1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


حضور فعال شرکتهای مستقر در مرکز رشد در نوزدهمین نمایشگاه صنایع غذایی ، ماشین آلات و صنایع وابسته

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در سه شنبه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ نوشته شده توسط incubator سه شنبه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۷

نوزدهمین  نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و ماشین آلات وابسته (آی فود) در مورخ 3 شهریور ماه در مشهد آغاز به کار کرد. در آیین گشایش این نمایشگاه که مهندس مزروعی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی،

سرکارخانم مهندس علیرضایی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، دکتر رجب زاده رییس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، سرکنسولگری های افغانستان و پاکستان و جمعی دیگر از مسوولین و مقامات حضور داشتند، از 10

محصول دانش بنیان در حوزه مواد غذایی، صنایع و ماشین آلات وابسته رونمایی شد.

قابل به ذکر است چندین شرکت از مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی از جمله شرکت توس آمیتیس آریایی، شرکت فراسودمند پارت، فراسودمند رازی و پارسیان فراز پوی حضور فعال داشتند و

محصولات متنوع ایده محور خود را به نمایش عموم گذاشتند. استقبال بازدیدکنندگان دال بر حمایت مرکز رشد واحدهای فناوری دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شرکتهای نوپا و محصولات ایده محور ایشان بوده

است.

 

 حمایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شرکت ها و واحدهای فناور

PDFچاپنامه الکترونیک

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این دانشگاه از فناوران و صاحبان ایده در حوزه سلامت حمایت می کند.

 

دکتر محسن تفقدی در حاشیه دیدار با فعالان شرکت های و واحدهای فناور مستقر در پژوهشکده بوعلی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در حال حاضر دو مرکز رشد فرآورده های دارویی و فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال است اظهار داشت: افرادی که دارای ایده فناورانه باشند می توانند زیر پوشش این مرکز و در قالب شرکت ها و واحدهای فناور از حمایت هایی همچون مشاوره، تسهیلات بانکی و مکان بهره مند شوند.

 

وی تصریح کرد: محققان و صاحبان ایده های فناور در این مراکز می توانند تولید محصول داشته باشند و تا زمان تجاری سازی و ورود به بازار در این مراکز مستقر باشند.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه شرکت های مستقر در مراکز دانشگاه در مراحل اولیه تولید محصول موفق عمل کرده و این شرکت ها در دانشگاه در حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند خاطر نشان کرد: این شرکت ها برای ورود به حوزه تجاری باید از سوی مراکز دانشگاهی مورد حمایت قرار بگیرند و اگر مراکز دانشگاهی حداقل ۱۰ درصد از خرید دارو و تجهیزات پزشکی خود را به این حوزه اختصاص دهند به طور حتم مسیر تجاری سازی محصولات این شرکت ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در عملکرد حوزه فناوری

PDFچاپنامه الکترونیک

 

 

در ارزشیابی عملکرد حوزه فناوری که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام پذیرفت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه سوم در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

 

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس این گزارش، دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و بالاتر از سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

 

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: ارزشیابی عملکرد حوزه فناوری دانشگاه های علوم پزشکی و رتبه بندی در این مورد برای نخستین بار توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرفته است.

 

وی گفت: این رتبه بندی شامل فعالیت های مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه و مراکز رشد فرآورده های دارویی و فناوری سلامت دانشگاه در حوزه های اختراعات داخل و خارج کشور، شرکت های دانش بنیان، شرکت های مراکز رشد دانشگاه، محصولات و دستاوردهای شرکتها، فروش محصولات، پروژه های فناورانه، تسهیلات و حمایت ها از فناوران در مراکز رشد، شرکت در جشنواره ها توسط فناوران مراکز رشد، اتاق تمیز (clean room) و برگزاری کارگاه های فناورانه است.

 

http://webda.mums.ac.ir/index.php/events/16239-2018-01-29-07-56-17


شرکت تیناب شیمی خاورمیانه در لیست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ نوشته شده توسط incubator چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۶

 

شرکت تیناب شیمی خاورمیانه (سهامی خاص – شماره ثبت 54342) در اردیبهشت سال 1394 با ایده محوری تولید و فرآوری ترکیبات دارویی و محلولهای آزمایشگاهی تاسیس گردید. در طی دو سال این شرکت توانست بیش از 60 نوع محصول شامل محلولهای استاندارد، معرفها، تیترازولهای آزمایشگاهی، رنگهای تشخیص طبی و محلولهای مصرفی دستگاههای تشخیص طبی مثل یونوگرام ها، سل کانترها و دستگاههای کمی لومینه سانس را تولید نماید. هم اکنون شرکت تیناب شیمی در زمینه های مذکور دارای دو ثبت اختراع می باشد و اواخر سال 95 در حوزه محلولهای مصرفی دستگاههای تشخیص طبی در لیست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

تصاویر برخی از محصولات:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپسول پیپرجین برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

PDFچاپنامه الکترونیک

 

کپسول پیپرجین برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

کپسول گیاهی پیپرجین جهت تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی، تسکین دردهای گوارشی و درمان سوء¬هاضمه برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.

در فرمولاسیون این فرآورده از عصاره گیاهان Black pepper، Long pepper و Ginger استفاده گردیده است. ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است. این ترکیب بر فعالیت¬های متابولیکی در بدن تأثیر می¬گذارد. مطالعات فارماکولوژیک نشان داده¬اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش موکوس می¬شود.Gingerol و Shogaol، اجزاء اصلی و فعال در زنجبیل، سبب سرکوب انقباضات معده شده، ترشحات معده را کاهش داده و سبب کاهش استفراغ می شود. ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش کمک کرده و همچنین سبب پاکسازی طبیعی بدن می¬گردد. مطالعات متعدد نشان داده است که این فرآورده با ترشح آنزیم لیپاز سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش گردیده و در زمانهایی که هضم به کندی صورت می¬گیرد و هنگام صرف وعده غذایی سنگین، سیستم گوارشی را تحریک می¬کند. قابل ذکر است که این دارو سبب آزادسازی انرژی شده و به جذب سایر مواد مغذی کمک نموده و همچنین ضد نفخ و برطرف کننده ناراحتی¬های دستگاه گوارش است.

 
صفحه 1 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 3 مهمان حاضر