1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


فراخوان بهره برداری از پروژه های فناوری دانشگاه

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۴ نوشته شده توسط incubator پنجشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۴

فراخوان شناسایی متقاضیان بهره برداری از پروژه های فناوری

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با توجه به اتمام روند اجرایی ساخت واحد نیمه صنعتی تولید دارو و پروژه اتاق تمیز داروهای بیوتکنولوژی در سال جاری، معاونت پژوهشی دانشگاه بر آن است که بهره برداری از این واحدها را در قالب قرارداد اجاره به شرکتهای واجد الشرایط اعطا نماید. بدین منظور متقاضیان تقاضا و سوابق خود را تا تاریخ 94/4/18 به صورت مکتوب به آدرس مشهد-میدان بوعلی-پژوهشکده بوعلی-مرکز رشد فرآورده های دارویی و یا از طریق ای میل به این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ارسال نمایند.

نکات مهم:

1) شرکتهای متقاضی باید توان مالی لازم جهت خرید بخشی از تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید را داشته باشد.

2) شرکتهای متقاضی باید توان علمی و فنی لازم جهت بهره برداری از خطوط تولید را داشته باشد.

3) شرکتهای متقاضی باید سوابق کافی در زمینه تولید فرآورده های بیوتکنولوژی و یا محصولات دارویی را داشته باشند.

4) در صورت تمایل به بازدید از روند اجرایی پروژه ها با تلفن 37112717-051 تماس حاصل فرمایید.


شرکت پارس تک رخ از شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی مقام اول جشنواره شیخ بهایی را دریافت نمود

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ نوشته شده توسط incubator پنجشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به عنوان اولین جشنواره حوزه کارآفرینی امسال یازدهمین دوره خود را در دانشگاه شهیدبهشتی در تهران برگزار کرد

جشنواره ملی شیخ بهایی در دو بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار شد که بخش مسابقه ای شامل طراحان کسب و کار بخش آزاد و بخش دانشجویی، فن آفرینان (شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران کارآفرین) و بخش غیر مسابقه ای شامل بورس فناوری و فرصت های سرمایه گذاری، کارگاههای آموزشی و نمایشگاه بود.

در اختتامیه این جشنواره که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون پژوهشی وزارت علوم، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد برگزیدگان معرفی و به آنها جوایزی اهدا شد.

در بخش فن آفرینان نوپا، مهدی میراحمدی از شرکت داروسازی پارس تک رخ با طرح «تولید بیوسورفاکتانت رامنو پارس» به عنوان جایگزینی برای سورفاکتانت شیمیایی ، مقام اول را کسب نمود.

سه شرکت پارس تک رخ، پویش داروی سینا و داروسازی دکتر رجبی به عنوان "دانش بنیان نوپا" مورد تائید قرار گرفتند

PDFچاپنامه الکترونیک

کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آخرین لیست منشر شده خود، سه شرکت پارس تک رخ، پویش داروی سینا و داروسازی دکتر رجبی که در مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی مستقر هستند را به عنوان "دانش بنیان نوپا" مورد تائید قرار داد.

 

شرکتهای دانش بنیان ضمن برخورداری از معافیتهای مالیاتی و گمرکی از تسهیلات صندوق "نوآوری و شکوفایی" استفاده خواهند کرد. اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه جهت کسب اطلاعات در مورد نحوه تشکیل شرکتهای دانش بنیان و آیین نامه های مربوطه می توانند به لینک http://www.daneshbonyan.ir مراجعه فرمایند. جهت آشنایی با نحوه استقرار در مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی به لینک http://incubator.mums.ac.ir مراجعه فرمایید.


حضور فعال شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دندانپزشکی آزمایشگاهی و صنایع دارویی و خدمات سلامت

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ نوشته شده توسط incubator چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دندانپزشکی آزمایشگاهی و صنایع دارویی و خدمات سلامت

شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی در سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي تجهيزات پزشكي، دندانپزشكي، آزمايشگاهي، صنايع دارويي و خدمات سلامت که از سه‌شنبه پنجم اسفند لغايت هشت اسفند ماه 93 در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار گردید حضور یافتند.

اين نمايشگاه با حضور  شرکت‌ها و موسسات مرتبط در حوزه سلامت و درمان برگزار شد.

نمایشگاه های تخصصی بین المللی یک فرصت برای تبادل اطلاعات علمی و تجاری بین کشورها و همچنین ارائه دستاوردها و معرفی فناوریهای جدید است که سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران در این راستا گشایش یافت.
در این دوره از نمایشگاه 110 شرکت داخلی از استان های تهران، قم، البرز، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، یزد، اصفهان، فارس، هرمزگان، مرکزی و خوزستان حضور داشتند.

در این نمایشگاه شرکت های حضور یافته توانمندی ها و زمینه های فعالیت خود را در بخش های تجهیزات مربوط به دندانپزشکی، دارویی، دیالیز، آزمایشگاهی، چشم پزشکی، اتاق عمل، بیمارستانی، اورژانس و مراقبت های ویژه، ابزار جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، نوزادان، گوارش، اندوسکوپی، رادیوتراپی، هتلینگ بیمارستانی، سیستم های تهویه مطبوع و هایژنیک و تاسیسات و تهویه، بهداشت محیط و کنترل عفونت، تولید و تجهیزات و لوازم توانبخشی، پوست و زیبایی عرضه کرده اند.

http://irna.ir/fa/news/81519576/

بیانیه پایانی جلسه مدیران مراکز رشد استان خراسان رضوی

PDFچاپنامه الکترونیک

بسمه تعالی

بیانیه پایانی جلسه مدیران مراکز رشد استان خراسان رضوی

دومین جلسه مدیران مراکز رشد واحدهای فناوری استان خراسان رضوی در 17 آبان ماه  1393 در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در این جلسه با تقدیر از مقام معظم رهبری براي حمایت های بیدریغ ایشان از توسعه علمی کشور و ابلاغ سياستهاي كلي علم و فناوري كشور بر ضرورت برنامه ریزی هوشمندانه جامعه علمی و فناوری منطقه برای بهره برداری از فرصت ارزشمند نظام برنامه ای کشور و تحقق آرمان توسعه مبتنی بر دانایی تاکید شد. همچنین با بررسی نقش مراکز رشد در توسعه منطقه خراسان رضوی موارد زیر مورد تاکید مدیران مراکز رشد استان قرار گرفت:

1- مدیران مراکز رشد با تصویب اساسنامه شبکه مراکز رشد استان خراسان رضوی بر ضرورت ارتباط هدفمند و برنامه ریزی راهبردی برای ایجاد هم افزایی میان مراکز رشد واحدهای فناوری در چارچوب اساسنامه مصوب تاکید نمودند.

2- با توجه به تجارب ارزشمند بدست آمده با اعلام آمادگی برای گسترش حمایت‌های هدفمند مادی ومعنوی از نخبگان ونوآوران وفعالیت‌های عرصه علم وفناوری به منظور توانمند سازی وارتقای کارآمدی دانش آموختگان دانشگاهی و نخبگان جامعه در حوزه انتقال و تجاری سازی فناوری های بدست آمده، بر ضرورت ارتقای کیفیت دستاوردهای علمی و فناوری مراکز رشد تاکید نمودند.

3- مدیران مراکز رشد با تاکید بر نقش کلیدی مراکز رشد در فراهم نمودن الزامات استقرار جامعه دانایی از طريق پيگيري سياستهاي كلي علم و فناوري برای پذیرفتن مسئولیتهای بیشتر در فرایند توسعه دانش بنیان منطقه اعلام آمادگی نمودند.

4- با توجه به محدودیت منابع مالی و ضرورت افزایش تعداد واحدهای فناوری، با تاکید برافزایش سهم علم وفناوری دراقتصاد ودرآمد ملی، ازدیاد توان ملی وارتقاء کارآمدی بر ضرورت تقویت منابع مالی مراکز رشد و پیش بینی احکام و سیاستهای تشویقی و تسهیلات حمایتی فراگیر، بویژه برای مراکز رشدی که در پارکهای علم و فناوری مستقر نیستند، در برنامه ششم توسعه تاکید شد

5- با توجه به نقش ويژه مراکز رشد واحدهای فناوری در حوزه های تخصصی براي دستیابی به علوم وفناوری‌های پیشرفته و نیز ضرورت فعالیت بخش خصوصی در ایجاد این مراکز بر ضرورت تدوین برنامه توسعه مراکز رشد مبتنی بر الزامات آمایش سرزمین تاکید شد.

6- با توجه به نقش ويژه مراکز رشد واحدهای فناوری در توسعه صنایع وخدمات مبتنی برعلوم وفناوری‌های جدید و حمایت ازتولید وصادرات محصولات دانش بنیان ومتکی برفناوری‌های بومی بویژه در حوزه های دارای مزیت وظرفیت، بر ضرورت فعاليتهاي بين المللي مراكز رشد تاكيد شد.
صفحه 3 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 88 مهمان حاضر