1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


آغاز روند تکمیل پروژه کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو

PDFچاپنامه الکترونیک

روند تکمیل پروژه کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو که یکی از پروژه های مهم دانشگاه در حوزه فناوری می باشد با حمایتهای معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و همکاری مدیریت فنی دانشگاه آغاز شد. این پروژه که شامل خط تولید دارو شامل قرص و کپسول، نیمه جامدات و شربتها می باشد در طی سال جاری در صورت تامین منابع مالی به پایان خواهد رسید

مرکز رشد فناوری فراورده های دارویی دانشگاه از اساتید دانشجویان و محققینی که در حیطه فراورده های دارویی، آرایشی ، بهداشتی و تشخیصی، واجد ایده های فناورانه هستند دعوت می نماید که با استقرار در مرکز رشد از حمایتهای مالی مشاوره ای ، آموزشی و .... استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توان به سایت این مرکز به آدرس incubator.mums.ac.ir مراجعه نمود.


کسب مجوز تولید قرص کروسین توسط یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی

PDFچاپنامه الکترونیک

شرکت پويش داروي سينا که در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر است از سازمان غذا و دارو مجوز توليد قرص کروسين را دریافت کرد. اين قرص پس از طي مراحل اوليه توليد ماده اوليه توسط اعضاء هيئت علمي پژوهشکده بوعلي و دانشکده داروسازي مشهد و ثبت اختراع جهت انجام مطالعات باليني مورد استفاده قرار گرفت. خواص ضد افسردگي اين دارو با همکاري دکتر مهاجري عضو هيئت علمي مرکز تحقيقات علوم دارويي و دکتر طلايي عضو هيئت علمي مرکز تحقيقات روانپزشکي و علوم رفتاري و نيز آقايان دکتر سجادي و دکتر هاديزاده اعضاء هيئت علمي دانشکده داروسازي طي يک مطالعه باليني به اثبات رسيد. در اين تحقيق اثرات بارز درماني کروسين برافسردگي، اضطراب و سلامت عمومي بيمار در مقايسه با دارونما به اثبات رسيد. لازم به ذکر است که در يک دوره يک ماهه درماني، عارضه جانبي خاصي از سوي بيماران گزارش نشد. اميد است پس از توليد محصول نهايي و ورود به بازار، متخصصين اعصاب و روان از خواص درماني اين دارو در درمان افسردگي و اختلالات خلق استفاده نمايند. اين دارو که از منشاء زعفران بدست مي آيد اصلي ترين آنتي اکسيدانت آن محسوب می شود و بسياري از خواص درماني زعفران به اين جزء نسبت داده مي شود. از جمله اين خواص درماني ميتوان به پيشگيري يا درمان اختلالات شبکيه چشم، درمان آلزايمر، اختلالات نعوظي در مردان اشاره کرد. کروسين به عنوان مکمل و آنتي اکسيدانت قوي و پيشگيري کننده سرطان با دوزهاي پايين و يا در درمان چاقي و رژيمهاي کاهش وزن با دوزهاي بالاتر ضمن بي خطر بودن بسيار موثر بوده و توصيه مي شود. البته تعيين دوز دقيق مصرفي در هر يک از اختلالات فوق نياز به مطالعات باليني دارد. قابل توجه است که اين قرص براي اولين بار در دنيا توسط شرکت "پويش داروي سينا" توليد مي شود و اميد است با حمايتهاي مادي و معنوي دانشگاه به عنوان يک محصول دانش بنيان توسط اعضاء هيئت علمي دانشکده داروسازي به مرحله توليد انبوه برسد.

فراخوان پذيرش واحدهاي فن آوري فرآورده هاي دارويي

PDFچاپنامه الکترونیک

مركز رشد واحد هاي فن آوري فرآورده هاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در جهت كاربردي نمودن و تجاري سازي نتايج تحقيقات و توسعه فرهنگ كارآفريني، در زمينه فراورده هاي دارويي بنيان گذاري شده تا شرکتهای نوپا پس از مدتي معين قادر به ارائه فعاليت مستقل در جامعه بوده و موجب افزايش اشتغال نيروهاي تحصيلكرده در جامعه گردند و در نهايت اقتصاد كشور را بر مبناي فناوري توسعه دهند.

* شرايط عمومي پذيرش واحد هاي فن آور:

موضوعات كاري مورد قبول براي ورود به مركز رشد فن آوري فراورده هاي دارويي بايد در ارتباط با فن آوري ساخت و فرمولاسيون فرآورده هاي دارويي، بهداشتي، آرايشي و يا مواد اوليه دارويي اعم از مواد موثره و اكسيپيان هاي دارويي از منشاء طبيعي، صناعي و بيولوژيكي باشد و قبل از ورود مرحله پژوهشي را طي كرده و يك محصول اوليه قابل ارائه وجود داشته باشد كه براي تبديل به يك محصول تجاري نياز به حمايت دارد.

* خدمات و تسهیلات قابل ارائه توسط مرکز رشد:

1) تسهیلات مالی و اعتباری

2)تامین امکانات اداری مورد نیاز

3) حمایت های حقوقی و قانونی

4) خدمات مشاوره ای و آموزشی

علاقه مندان مي توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مرکز (www.incubator.ac.ir) مراجعه نمایند.

نشاني:  مشهد- ميدان بوعلي- پژوهشكده بوعلي- مركز رشد واحد هاي فن آوري فراورده هاي دارويي

تلفن تماس:7112717-0511 نمابر: 7112718- 0511

آدرس الکترونیکی: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید


شرکت آریا بهرو پرشین (از شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی) دانش بنیان شد

PDFچاپنامه الکترونیک

کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی (شرکت آریا بهرو پرشین) را به عنوان "دانش بنیان" مورد تائید قرار داد.

شرکتهای دانش بنیان ضمن برخورداری از معافیتهای مالیاتی و گمرکی از تسهیلات صندوق "نوآوری و شکوفایی" استفاده خواهند کرد. اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه جهت کسب اطلاعات در مرود نحوه تشکیل شرکتهای دانش بنیان و آیین نامه های مربوطه می توانند به لینک http://www.daneshbonyan.ir مراجعه فرمایند.

کسب رتبه توسط شرکت پارس تک رخ (از شرکتهای مستقر در مرکز رشد فن آوری فرآورده های دارویی) در دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

PDFچاپنامه الکترونیک

کسب رتبه توسط شرکت پارس تک رخ (از شرکتهای مستقر در مرکز رشد فن آوری فرآورده های دارویی) در دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ­ماه با هدف ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت، نوآوری و فن آفرینی و شناسایی و تشویق فن‌آفرینان سراسر کشور برگزار شد. این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و غیرمسابقه‌ای برگزار شده که بخش مسابقه‌‌ای شامل شناسایی برترین فن‌آفرینان، برترین طراحان کسب و کار و برترین حامیان فن‌آفرین و بخش غیرمسابقه‌ای شامل نمایشگاه، بورس ایده و سمینارهای آموزشی می‌باشد.

در مرحله اول جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی بیش از 400 طرح شرکت نمودند که گروه بیوتکنولوژی شرکت داروسازی پارس تک رخ در منطقه شرق کشور با طرح توليد بيوسورفاکتانت رامنوليپيد (Rhamnolipid) به عنوان جايگزيني براي سورفاکتانت هاي شيميايي مورد استفاده در صنعت موفق به کسب رتبه اول شدند. همچنین در مرحله کشوری دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی که از تاریخ 18/02/1393 تا 20/02/1393 در اصفهان برگزار شد، حدود 50 طرح برتر کشوری شرکت داشتند که طرح این شرکت به عنوان یکی از 3 طرح برگزیده کشوری اعلام شد. جوایز این طرح توسط وزیر علوم جناب آقای دکتر رضا فرجی دانا و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جناب آقای دکتر سورنا ستاری اهدا گردید.

شرکت داروسازی پارس تک رخ از سال 1391در مرکز رشد فن آوری فرآورده های دارویی مستقر شده است و در زمینه استخراج و تخلیص انواع ویتامین‌ها از منابع گیاهی جهت تهیه مکمل‌های  غذایی در اشکال مختلف دارویی مشغول به فعالیت می باشد.

http://www.shtf.ir//ShowPage.aspx?page_=news&lang=1&tempname=jashnvare&sub=3&PageID=523&PageIDF=3
صفحه 4 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 78 مهمان حاضر