1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


بیانیه پایانی جلسه مدیران مراکز رشد استان خراسان رضوی

PDFچاپنامه الکترونیک

بسمه تعالی

بیانیه پایانی جلسه مدیران مراکز رشد استان خراسان رضوی

دومین جلسه مدیران مراکز رشد واحدهای فناوری استان خراسان رضوی در 17 آبان ماه  1393 در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در این جلسه با تقدیر از مقام معظم رهبری براي حمایت های بیدریغ ایشان از توسعه علمی کشور و ابلاغ سياستهاي كلي علم و فناوري كشور بر ضرورت برنامه ریزی هوشمندانه جامعه علمی و فناوری منطقه برای بهره برداری از فرصت ارزشمند نظام برنامه ای کشور و تحقق آرمان توسعه مبتنی بر دانایی تاکید شد. همچنین با بررسی نقش مراکز رشد در توسعه منطقه خراسان رضوی موارد زیر مورد تاکید مدیران مراکز رشد استان قرار گرفت:

1- مدیران مراکز رشد با تصویب اساسنامه شبکه مراکز رشد استان خراسان رضوی بر ضرورت ارتباط هدفمند و برنامه ریزی راهبردی برای ایجاد هم افزایی میان مراکز رشد واحدهای فناوری در چارچوب اساسنامه مصوب تاکید نمودند.

2- با توجه به تجارب ارزشمند بدست آمده با اعلام آمادگی برای گسترش حمایت‌های هدفمند مادی ومعنوی از نخبگان ونوآوران وفعالیت‌های عرصه علم وفناوری به منظور توانمند سازی وارتقای کارآمدی دانش آموختگان دانشگاهی و نخبگان جامعه در حوزه انتقال و تجاری سازی فناوری های بدست آمده، بر ضرورت ارتقای کیفیت دستاوردهای علمی و فناوری مراکز رشد تاکید نمودند.

3- مدیران مراکز رشد با تاکید بر نقش کلیدی مراکز رشد در فراهم نمودن الزامات استقرار جامعه دانایی از طريق پيگيري سياستهاي كلي علم و فناوري برای پذیرفتن مسئولیتهای بیشتر در فرایند توسعه دانش بنیان منطقه اعلام آمادگی نمودند.

4- با توجه به محدودیت منابع مالی و ضرورت افزایش تعداد واحدهای فناوری، با تاکید برافزایش سهم علم وفناوری دراقتصاد ودرآمد ملی، ازدیاد توان ملی وارتقاء کارآمدی بر ضرورت تقویت منابع مالی مراکز رشد و پیش بینی احکام و سیاستهای تشویقی و تسهیلات حمایتی فراگیر، بویژه برای مراکز رشدی که در پارکهای علم و فناوری مستقر نیستند، در برنامه ششم توسعه تاکید شد

5- با توجه به نقش ويژه مراکز رشد واحدهای فناوری در حوزه های تخصصی براي دستیابی به علوم وفناوری‌های پیشرفته و نیز ضرورت فعالیت بخش خصوصی در ایجاد این مراکز بر ضرورت تدوین برنامه توسعه مراکز رشد مبتنی بر الزامات آمایش سرزمین تاکید شد.

6- با توجه به نقش ويژه مراکز رشد واحدهای فناوری در توسعه صنایع وخدمات مبتنی برعلوم وفناوری‌های جدید و حمایت ازتولید وصادرات محصولات دانش بنیان ومتکی برفناوری‌های بومی بویژه در حوزه های دارای مزیت وظرفیت، بر ضرورت فعاليتهاي بين المللي مراكز رشد تاكيد شد.


آغاز روند تکمیل پروژه کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو

PDFچاپنامه الکترونیک

روند تکمیل پروژه کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو که یکی از پروژه های مهم دانشگاه در حوزه فناوری می باشد با حمایتهای معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و همکاری مدیریت فنی دانشگاه آغاز شد. این پروژه که شامل خط تولید دارو شامل قرص و کپسول، نیمه جامدات و شربتها می باشد در طی سال جاری در صورت تامین منابع مالی به پایان خواهد رسید

مرکز رشد فناوری فراورده های دارویی دانشگاه از اساتید دانشجویان و محققینی که در حیطه فراورده های دارویی، آرایشی ، بهداشتی و تشخیصی، واجد ایده های فناورانه هستند دعوت می نماید که با استقرار در مرکز رشد از حمایتهای مالی مشاوره ای ، آموزشی و .... استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توان به سایت این مرکز به آدرس incubator.mums.ac.ir مراجعه نمود.

کسب مجوز تولید قرص کروسین توسط یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی

PDFچاپنامه الکترونیک

شرکت پويش داروي سينا که در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر است از سازمان غذا و دارو مجوز توليد قرص کروسين را دریافت کرد. اين قرص پس از طي مراحل اوليه توليد ماده اوليه توسط اعضاء هيئت علمي پژوهشکده بوعلي و دانشکده داروسازي مشهد و ثبت اختراع جهت انجام مطالعات باليني مورد استفاده قرار گرفت. خواص ضد افسردگي اين دارو با همکاري دکتر مهاجري عضو هيئت علمي مرکز تحقيقات علوم دارويي و دکتر طلايي عضو هيئت علمي مرکز تحقيقات روانپزشکي و علوم رفتاري و نيز آقايان دکتر سجادي و دکتر هاديزاده اعضاء هيئت علمي دانشکده داروسازي طي يک مطالعه باليني به اثبات رسيد. در اين تحقيق اثرات بارز درماني کروسين برافسردگي، اضطراب و سلامت عمومي بيمار در مقايسه با دارونما به اثبات رسيد. لازم به ذکر است که در يک دوره يک ماهه درماني، عارضه جانبي خاصي از سوي بيماران گزارش نشد. اميد است پس از توليد محصول نهايي و ورود به بازار، متخصصين اعصاب و روان از خواص درماني اين دارو در درمان افسردگي و اختلالات خلق استفاده نمايند. اين دارو که از منشاء زعفران بدست مي آيد اصلي ترين آنتي اکسيدانت آن محسوب می شود و بسياري از خواص درماني زعفران به اين جزء نسبت داده مي شود. از جمله اين خواص درماني ميتوان به پيشگيري يا درمان اختلالات شبکيه چشم، درمان آلزايمر، اختلالات نعوظي در مردان اشاره کرد. کروسين به عنوان مکمل و آنتي اکسيدانت قوي و پيشگيري کننده سرطان با دوزهاي پايين و يا در درمان چاقي و رژيمهاي کاهش وزن با دوزهاي بالاتر ضمن بي خطر بودن بسيار موثر بوده و توصيه مي شود. البته تعيين دوز دقيق مصرفي در هر يک از اختلالات فوق نياز به مطالعات باليني دارد. قابل توجه است که اين قرص براي اولين بار در دنيا توسط شرکت "پويش داروي سينا" توليد مي شود و اميد است با حمايتهاي مادي و معنوي دانشگاه به عنوان يک محصول دانش بنيان توسط اعضاء هيئت علمي دانشکده داروسازي به مرحله توليد انبوه برسد.


فراخوان پذيرش واحدهاي فن آوري فرآورده هاي دارويي

PDFچاپنامه الکترونیک

مركز رشد واحد هاي فن آوري فرآورده هاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در جهت كاربردي نمودن و تجاري سازي نتايج تحقيقات و توسعه فرهنگ كارآفريني، در زمينه فراورده هاي دارويي بنيان گذاري شده تا شرکتهای نوپا پس از مدتي معين قادر به ارائه فعاليت مستقل در جامعه بوده و موجب افزايش اشتغال نيروهاي تحصيلكرده در جامعه گردند و در نهايت اقتصاد كشور را بر مبناي فناوري توسعه دهند.

* شرايط عمومي پذيرش واحد هاي فن آور:

موضوعات كاري مورد قبول براي ورود به مركز رشد فن آوري فراورده هاي دارويي بايد در ارتباط با فن آوري ساخت و فرمولاسيون فرآورده هاي دارويي، بهداشتي، آرايشي و يا مواد اوليه دارويي اعم از مواد موثره و اكسيپيان هاي دارويي از منشاء طبيعي، صناعي و بيولوژيكي باشد و قبل از ورود مرحله پژوهشي را طي كرده و يك محصول اوليه قابل ارائه وجود داشته باشد كه براي تبديل به يك محصول تجاري نياز به حمايت دارد.

* خدمات و تسهیلات قابل ارائه توسط مرکز رشد:

1) تسهیلات مالی و اعتباری

2)تامین امکانات اداری مورد نیاز

3) حمایت های حقوقی و قانونی

4) خدمات مشاوره ای و آموزشی

علاقه مندان مي توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مرکز (www.incubator.ac.ir) مراجعه نمایند.

نشاني:  مشهد- ميدان بوعلي- پژوهشكده بوعلي- مركز رشد واحد هاي فن آوري فراورده هاي دارويي

تلفن تماس:7112717-0511 نمابر: 7112718- 0511

آدرس الکترونیکی: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

شرکت آریا بهرو پرشین (از شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی) دانش بنیان شد

PDFچاپنامه الکترونیک

کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی (شرکت آریا بهرو پرشین) را به عنوان "دانش بنیان" مورد تائید قرار داد.

شرکتهای دانش بنیان ضمن برخورداری از معافیتهای مالیاتی و گمرکی از تسهیلات صندوق "نوآوری و شکوفایی" استفاده خواهند کرد. اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه جهت کسب اطلاعات در مرود نحوه تشکیل شرکتهای دانش بنیان و آیین نامه های مربوطه می توانند به لینک http://www.daneshbonyan.ir مراجعه فرمایند.
صفحه 4 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 6 مهمان حاضر