1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري

PDFچاپنامه الکترونیک

  

نمایشگاه دستاورهای پژوهشی ، علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشكي مشهد

دکتر محمود شبستری رياست محترم دانشكده پزشكي به همراه جمعی از مدیران دانشگاه از نمایشگاه دستاورهای پژوهشی ، علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و همزمان با نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سالن ابوسعید دایر شده است بازدید کرد .

در این بازدید دکتر شبستری با حضور در غرفه های  مراکز تحقیقاتی ،مركز رشد ، معاونت های دانشگاه ، دانشکده ها و بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه از نزدیک در جریان فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در نمایشگاه هفته پژوهش قرار گرفت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشهای دست اندرکاران برپایی نمایشگاه و گرامیداشت هفته پژوهش اظهار داشت : نمایشگاه امسال نسبت به سالهای گذشته از نظر کیفی و کمی و حضور و فعالیت واحدهای مختلف ارتقاء چشمگیری داشته است.

گفتنی است : نمایشگاه توانمندی های پژوهشی ، علمی و اجرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوم تا هفتم دی ماه با حضور فعال مركز رشد واحد هاي فناوري فرآورده هاي دارويي ،مراکز تحقیقاتی ، بیمارستانها ،دانشکده ها ،  معاونت پژوهشی ، معاونت غذا و دارو ، معاون دانشجویی فرهنگی ، معاونت بهداشتی ، معاونت آموزشی و حوزه ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قالب 53 غرفه و در مساحت 600 متر مربع در سالن ابوسعید برپا شد و همه روزه از ساعت 9 الی 13 و بعد از ظهر ها از ساعت 15 الی 18 پذیرای بازدید علاقمندان بود.

 

 

 


همايش دارورساني نوين ايران

PDFچاپنامه الکترونیک

 

پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران با حضور اندیشمندان و صاحبنظران داخلی و خارجی از ۱۲ مهرماه به مدت سه روز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
دبیر همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران گفت:این همایش با حضور میهمانان خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، هلند و انگلیس برپا می شود.
دکتر ‘سید ابوالقاسم سجادی’، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد فضای مناسب برای تمامی استادان، محققان و دانشجویان فعال در زمینه های مرتبط با علوم دارویی مشارکت و تبادل دانسته ها، تجارب و ایده های پژوهشی عنوان کرد
وی با اشاره به اینکه در مدت زمان برگزاری همایش ۳۰۰ مقاله در قالب پوستر و مقاله ارائه می شود، اظهار داشت: این همایش در محورهایی از جمله سامانه های نوین دارو رسانی، دارو رسانی هدفمند، ژن رسانی، رهاسازی کنترل شده و نانو تکنولوژی در دارو رسانی برگزار می شود.
دبیر اجرایی پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران با اشاره به اینکه این همایش به صورت دو سالانه برگزار می شود، افزود: در زمان برگزاری این همایش هشت سخنران برجسته خارجی نیز سخنرانی خواهند داشت .

از محورهاي مورد بحث در زمينه فناوري نانو در اين همايش مي‌توان به نانوفناوری دارویی (زیست مواد) و سامانه‌های نوین دارورسانی (خوراکی، استنشاقی، بینی، چشمی، تزریقی و غيره) اشاره کرد.

در اين همايش مركز رشد واحد هاي فناوري فرآورده هاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با برپايي غرفه اي در اين همايش و ارائه دستاوردها حضور فعال داشت.

 

 

کارگاه مالکيت فکري

 

 

کارگاه مالکيت فکري :

کارگاه با عنوان "آشنايي با کليات حقوق مالکيت فکري و مصاديق آن با رويکرد  بر ثبت اختراع داخلي" با همکاري موسسه دارایی های فکری فناوری پلکان، در تاريخ 28/2/90 ساعت 8 الي 12 در محل سالن فرهنگي پژوهشکده بوعلي با حضور مسئولين دانشگاه علوم پزشکي و پارک علم و فناوري و همچنين با  حضور مدرس جناب آقاي مهرداد الياسي (رئيس ثبت اختراعات ايران) برگزار گرديد.

 در اين کارگاه 70 نفر از اساتيد، همکاران و دانشجويان علوم پزشکي شرکت داشتند.

تعریف اهمیت ، تقسیم بندی و تاریخچه مالکیت فکری ، آشنایی با مصادیق مالکیت منطقی ، مزایای ثبت اختراع و چالشهای بی توجهی به آن ، آشنایی با روند ثبت اختراع در داخل کشور و دلایل پذیرش اختراعات دارویی از نگاه حقوق بشر از جمله سرفصلهای این کارگاه بود.


راهنماي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۰ نوشته شده توسط Administrator پنجشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۰

راهنماي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي      جهت دريافت کتابچه کليک نماييد.

 

دیر التیام یافتن زخمها و خشکی و خارش پوست از علائم بروز بیماری دیابت

PDFچاپنامه الکترونیک

نوشته شده توسط Administrator پنجشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۰

 

 

 

مدیر گروه تخصصی پیشگیری از بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیر التیام یافتن زخمها و خشکی و خارش پوست را از جمله علائم ابتلاء به بیماری دیابت عنوان کرد .
دکتر محمد رضا جویا با اشاره به اینکه بیماری دیابت به علت افزایش مزمن قند خون بیش از حد طبیعی در فرد ایجاد می شود و بیمار نمی تواند قند ، چربی ، مواد پروتئینی را به طور طبیعی مورد استفاده قرار دهد اظهار داشت : این بیماری در دو نوع وابسته به انسولین (شایع در اطفال و جوانان ) و غیر وابسته به انسولین (بالغین ) در بیماران ظاهر می شود 
وی پرنوشی ، پر ادراری ، پرخوری ، تاری دید چشم ، لاغزی و کاهش وزن به ویژه در جوانان ، شب ادراری توام با لاغری در اطفال ، چاقی در بالغین ، تولد نوزادان با وزن بیش از 4 کیلوگرم ، عفونتهای عود کننده مانند سرخک ، عفونتهای دستگاه ادراری و پوستی ، و داشتن سابقه فشار خون یا چربی بالای خون را از جمله علائم و نشانه های بروز بیماری دیابت عنوان کرد و گفت : افراد در صورت بروز  این علائم برای بررسی و معاینه به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود مراجعه کنند .
مدیر گروه تخصصی پیشگیری از بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد کم تحرکی ، سیگار یا الکل ، ناراحتی های روانی ،زندگی ماشینی و شهر نشینی ، ارث ، مصرف زیاد غذاهای پرچرب  و مواد قندی و چاقی را از فاکتورهای اصلی ابتلا به بیماری دیابت عنوان کرد و افزود: بیش از دو میلیون نفر در کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند و برای پیشگیری از بروز این بیماری ارتقاء برنامه های فرهنگی و آموزشی و تغییر شیوه زندگی امری مهم و ضروریست .
دکتر محمد رضا جویا تحرک و فعالیت بدنی (پیاده روی ، نرمش صبحگاهی ، دوچرخه سواری به مدت 30 دقیقه در روز)، رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی ، پرهیز از مصرف سیگار و الکل ، حفظ وزن در حالت متعادل ، مصرف معقول مواد قندی ، چربی حیوانی و نمک ، آرامش در زندگی و دوری از استرس و اضطراب را از جمله راهکارها برای پیشگیری از این بیماری دانست .
صفحه 10 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 82 مهمان حاضر