1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


كارگاه آموزشي كسب وكارهاي دانش بنيان

PDFچاپنامه الکترونیک

مركز رشد واحد هاي فناوري فرآورده هاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد برگزار مي كند:

 

"كارگاه آموزشي كسب وكارهاي دانش بنيان (در حوزه علوم پزشكي)"

 

زمان: روز پنجشنبه 20 بهمن ماه1390 ساعت 9 الي 13

مكان: مشهد،ميدان فردوسي، ميدان بوعلي، پژوهشكده بوعلي، سالن فرهنگي

 

سر فصل كارگاه:

  • ·         مباني و مفاهيم كار آفريني
  • ·         زير ساخت هاي تفكر تجاري سازي
  • ·         متدلوژي ايجاد ايده، بررسي و ارزيابي
  • ·         معيار هاي انتخاب ايده هاي محصول
  • ·         تكنيك هاي ايده پردازي
  • ·         روش هاي پرورش خلاقيت ذهني
  • ·         فرآيند علمي در تجاري سازي
  • ·         روشهاي راه اندازي كسب وكار هاي دانش بنيان

 

هزينه ثبت نام: 250،000 ريال

 

اساتيد: جناب آقاي بهرامي زاده

          جناب آقاي مهندس محمدي

 

جهت ثبت نام با شماره تلفن7112717 تماس حاصل فرماييد.


نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري

PDFچاپنامه الکترونیک

  

نمایشگاه دستاورهای پژوهشی ، علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشكي مشهد

دکتر محمود شبستری رياست محترم دانشكده پزشكي به همراه جمعی از مدیران دانشگاه از نمایشگاه دستاورهای پژوهشی ، علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و همزمان با نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سالن ابوسعید دایر شده است بازدید کرد .

در این بازدید دکتر شبستری با حضور در غرفه های  مراکز تحقیقاتی ،مركز رشد ، معاونت های دانشگاه ، دانشکده ها و بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه از نزدیک در جریان فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در نمایشگاه هفته پژوهش قرار گرفت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشهای دست اندرکاران برپایی نمایشگاه و گرامیداشت هفته پژوهش اظهار داشت : نمایشگاه امسال نسبت به سالهای گذشته از نظر کیفی و کمی و حضور و فعالیت واحدهای مختلف ارتقاء چشمگیری داشته است.

گفتنی است : نمایشگاه توانمندی های پژوهشی ، علمی و اجرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوم تا هفتم دی ماه با حضور فعال مركز رشد واحد هاي فناوري فرآورده هاي دارويي ،مراکز تحقیقاتی ، بیمارستانها ،دانشکده ها ،  معاونت پژوهشی ، معاونت غذا و دارو ، معاون دانشجویی فرهنگی ، معاونت بهداشتی ، معاونت آموزشی و حوزه ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قالب 53 غرفه و در مساحت 600 متر مربع در سالن ابوسعید برپا شد و همه روزه از ساعت 9 الی 13 و بعد از ظهر ها از ساعت 15 الی 18 پذیرای بازدید علاقمندان بود.

 

 

 

همايش دارورساني نوين ايران

PDFچاپنامه الکترونیک

 

پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران با حضور اندیشمندان و صاحبنظران داخلی و خارجی از ۱۲ مهرماه به مدت سه روز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
دبیر همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران گفت:این همایش با حضور میهمانان خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، هلند و انگلیس برپا می شود.
دکتر ‘سید ابوالقاسم سجادی’، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد فضای مناسب برای تمامی استادان، محققان و دانشجویان فعال در زمینه های مرتبط با علوم دارویی مشارکت و تبادل دانسته ها، تجارب و ایده های پژوهشی عنوان کرد
وی با اشاره به اینکه در مدت زمان برگزاری همایش ۳۰۰ مقاله در قالب پوستر و مقاله ارائه می شود، اظهار داشت: این همایش در محورهایی از جمله سامانه های نوین دارو رسانی، دارو رسانی هدفمند، ژن رسانی، رهاسازی کنترل شده و نانو تکنولوژی در دارو رسانی برگزار می شود.
دبیر اجرایی پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسانی ایران با اشاره به اینکه این همایش به صورت دو سالانه برگزار می شود، افزود: در زمان برگزاری این همایش هشت سخنران برجسته خارجی نیز سخنرانی خواهند داشت .

از محورهاي مورد بحث در زمينه فناوري نانو در اين همايش مي‌توان به نانوفناوری دارویی (زیست مواد) و سامانه‌های نوین دارورسانی (خوراکی، استنشاقی، بینی، چشمی، تزریقی و غيره) اشاره کرد.

در اين همايش مركز رشد واحد هاي فناوري فرآورده هاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با برپايي غرفه اي در اين همايش و ارائه دستاوردها حضور فعال داشت.

 

 


کارگاه مالکيت فکري

 

 

کارگاه مالکيت فکري :

کارگاه با عنوان "آشنايي با کليات حقوق مالکيت فکري و مصاديق آن با رويکرد  بر ثبت اختراع داخلي" با همکاري موسسه دارایی های فکری فناوری پلکان، در تاريخ 28/2/90 ساعت 8 الي 12 در محل سالن فرهنگي پژوهشکده بوعلي با حضور مسئولين دانشگاه علوم پزشکي و پارک علم و فناوري و همچنين با  حضور مدرس جناب آقاي مهرداد الياسي (رئيس ثبت اختراعات ايران) برگزار گرديد.

 در اين کارگاه 70 نفر از اساتيد، همکاران و دانشجويان علوم پزشکي شرکت داشتند.

تعریف اهمیت ، تقسیم بندی و تاریخچه مالکیت فکری ، آشنایی با مصادیق مالکیت منطقی ، مزایای ثبت اختراع و چالشهای بی توجهی به آن ، آشنایی با روند ثبت اختراع در داخل کشور و دلایل پذیرش اختراعات دارویی از نگاه حقوق بشر از جمله سرفصلهای این کارگاه بود.

راهنماي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي

PDFچاپنامه الکترونیک

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۰ نوشته شده توسط Administrator پنجشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۰

راهنماي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي      جهت دريافت کتابچه کليک نماييد.

 
صفحه 10 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 7 مهمان حاضر