1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

اخبار مرکزرشد


قرص کروسینا برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "پویش داروی سینا" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

PDFچاپنامه الکترونیک

قرص کروسینا حاوی ماده موثره کروسین (crocin)، مهمترين جزء فعال در زعفران مي باشد. این دارو برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان "پویش داروی سینا" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شده است.

مطالعات بالینی مختلف که در گذشته و حال بر روی زعفران و کروسین انجام شده خواص درمانی متعددی را برای این دارو به اثبات رسانده است. کروسین بعنوان یک مکمل دارویی دارای خاصیت ضد افسردگی و شادی آوری است. در يک مطالعه باليني اثرات بارز درماني کروسين برافسردگي، اضطراب و سلامت روانی بيمار در مقايسه با دارونما به اثبات رسيد. با توجه به اينکه اين دارو از منشاء زعفران بدست مي آيد و اصلي ترين آنتي اکسيدانت زعفران مي باشد، بسياري از خواص درماني زعفران به اين جزء نسبت داده مي شود. از جمله اين خواص مي توان به اثر درمانی آن درآلزايمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پيشگيري و درمان اختلالات شبکيه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون اشاره کرد. تحقیقات نشان داده است که زعفران در درمان افسردگی و کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی موثر است. یکی از اثرات برجسته این دارو که طی کارآزمایی بالینی مشخص شد، کاهش التهاب و ضخامت شبکیه چشم در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی است. در این تحقیق قرص کروسینا توانست در مدت 3 ماه میزان HbA1C بیماران دیابتی را کاهش داده ، از التهاب شبکیه چشم کاسته و میزان دید بیمار را افزایش دهد. همچنین بدلیل خواص آنتی اکسیدانتی قوی آن می تواند در اختلالات و عوارض قلبی- عروقی و مغزی اثرات پیشگیرانه و درمانی داشته باشد. همچنین مطالعات اولیه نشان دهنده اثربخشی کروسین در درمان بیماریهای التهابی نظیر استئوآرتریت می باشد. همچنین تحقیقات نشان داده است که زعفران می تواند در درمان چاقی و در رژیمهای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به گیاهی بودن این قرص یکی از مزایای برجسته این دارو بی خطر بودن و کم عارضه بودن آن در مقایسه با داروهای شیمیایی است. با توجه به اینکه در زنان باردار مورد مطالعه قرار نگرفته است بهتر است از مصرف آن در این بیماران اجتناب شود.


هشتمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و اولین کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان

PDFچاپنامه الکترونیک

هشتمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و اولین کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان در روزهای 17 الی 19 بهمن ماه 94 در سالن بین المللی همایش های رازی در تهران برگزار گردید

در این کنگره پانل های قلب و عروق، زنان و زایمان، مبانی نظری تولید دانش بنیان و ... اجرا شده و بیش از 1000 مقاله علمی پژوهشی در رشته های مختلف بصورت اورال و پوستر ارائه گردید و مورد ارزیابی قرار گرفت.

شرکت توس آمیتیس آریایی با ایده محوری (کرم گیاهی ضد ترک بارداری) به نمایندگی از مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این کنگره حضور یافته و با ارائه نمونه تولیدی خود نظر مثبت حضرات را جلب نموده و در این میان میهمانان خارجی حاضر در این کنگره نیز از محصولات این شرکت استقبال کردند.

http://www.isaclcongress.ir/

حضور شرکت توس آمیتیس آریایی در همایش بزرگ خانواده محور، زایمان ایمن

PDFچاپنامه الکترونیک

همایش بزرگ خانواده محور، زایمان ایمن روز جمعه 25 دیماه 94 با حضور مادران باردار و همسرانشان در سالن کنفرانس بیمارستان کسری برگزار گردید.

شرکت آمیتیس آریایی با ایده محوری (کرم گیاهی ضد ترک  بارداری) به نمایندگی از مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی در این همایش حضور فعال داشتند.

این همایش با حضور اساتید و پزشکان متخصص رشته های زنان و زایمان ، اطفال ، روانشناسی ، تغذیه در سالن اجتماعات بیمارستان کسری تهران برگزار گردید.

پنجاه زوج دراین همایش دعوت شده بودند هدف از این همایش آشنایی زوج های باردار با بخش زایشگاه و بازدید از فضای زایمان در آب و در نهایت کاهش استرس مادران برای پروسه زایمان بوده است.

 

http://www.kasrahospital.ir/News/NewsContext.aspx?Lang=fa&q=136


چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دندانپزشکی آزمایشگاهی و صنایع دارویی و خدمات سلامت

PDFچاپنامه الکترونیک

شرکتهای مستقر در مرکز رشد دارویی در چهاردهمین نمايشگاه بين‌المللي تجهيزات پزشكي، دندانپزشكي، آزمايشگاهي، صنايع دارويي و خدمات سلامت که از سه‌شنبه 22 لغايت 25 دی ما ه 1394در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار گردید حضور یافتند.

 

اين نمايشگاه با حضور شرکت‌ها و موسسات مرتبط در حوزه سلامت و درمان برگزار شد.

نمایشگاه های تخصصی بین المللی یک فرصت برای تبادل اطلاعات علمی و تجاری بین کشورها و همچنین ارائه دستاوردها و معرفی فناوریهای جدید است که چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران در مشهد در این راستا گشایش یافت.

در این نمایشگاه شرکت های حضور یافته توانمندی ها و زمینه های فعالیت خود را در بخش های تجهیزات مربوط به دندانپزشکی، دارویی، دیالیز، آزمایشگاهی، چشم پزشکی، اتاق عمل، بیمارستانی، اورژانس و مراقبت های ویژه، ابزار جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، نوزادان، گوارش، اندوسکوپی، رادیوتراپی، هتلینگ بیمارستانی، سیستم های تهویه مطبوع و هایژنیک و تاسیسات و تهویه، بهداشت محیط و کنترل عفونت، تولید و تجهیزات و لوازم توانبخشی، پوست و زیبایی عرضه کرده اند.

سومین نمایشگاه و جشنواره فناوریهای نو و پیشرفته ربع رشیدی

PDFچاپنامه الکترونیک

حضور فعال شرکت توس آمیتیس آریایی (از شرکت های مستقر در مرکز رشد دارویی)  در سومین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته تبریز ربع رشیدی

سومین نمایشگاه و جشنواره فناوریهای نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز، توسط استانداری آذربایجان شرقی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همت منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از تاریخ 21 الی 24 آبان ماه سال 94 برگزار گردید

امسال دبیر خانه نمایشگاه و جشنواره برای اثر بخشی بیشتر رویکرد جدیدی را در پیش گرفته است که از جمله می توان به موارد ریز اشاره کرد:

•1- غرفه بندی به صورت تخصصی

•2- الزام دانشگاهها به حضور با رویکرد کارافرین فناورانه

•3 - حضور دستگاههای اجرای با رویکرد معرفی پتانسیلها و نبازهای فناورانه

•4 - حضور فرماندارایها با رویکرد معرفی پتانسیلها و نیارهای فناورانه شهرستان

•5 - حضور انجمن های صنابع همگن با رویکرد معرفی نیازهای فناورانه

•6 - دعوت از فناوران و سرمابه گذاران خارجی

 

 

 

 

 

 

http://www.hitech-tabriz.ir/AboutUs.aspx?PortalZirSaiteID
صفحه 2 از 11

رای گیری

چه ميزان با مرکز رشددانشگاه علوم پزشکي مشهد آشنا مي باشيد ؟

 

 

 

  نتایج

حاضرین در سایت

 61 مهمان حاضر